ADAM GİBİ ADAM NEREDE HANİ?

Mevzubahis ilişki olduğunda, herkesin aynı doğrultuda düşündüğü can alıcı noktalardan birine, hatta muhtemelen en hasına parmak basacağım izninizle. Bu hemen herkesle paylaşılamayan, uzun düşünülmüş isterik durum her zaman can kulağıyla dinlenir, etrafta duyulsa kulak kesilir, pür dikkat odaklanılır. Sahi, gerçek bir beyefendi ile birlikte olduğunuzu nasıl anlarsınız? Ya da amiyane tabirle “adam gibi adam” nedir, nasıl olunur, neresinden anlaşılır? İşte size “adam gibi adam”ın sinyallerini alabileceğiniz 10 yeşil ışıklı tanıtıcı hareket dizisi…

iStock_000063456879_Medium

1. Bir beyefendi her zaman bakımlıdır.

Bir beyefendiyi kirli tırnakları ile görmek şöyle dursun, hangi ara kişisel bakımını yaptığını, bunu kendisinin mi hallettiğini yoksa bir salona mı gittiğini anlamazsınız bile. Bakımlı erkek bakımına dair ipucu bırakmaz. Görebilecekleriniz bir roll-on, bir banyo jileti ve belki sadece bir diş ipi olabilir.

2. Gülümsemesi içtendir.

Kahkahasını hesaplamaz, ulu orta patlatabilir. Depresif olduğu anlarda WhatsApp mesajlarında dahi illa bir sevimli emojisi vardır. Kendi gerginliğini hissettirmez, sizi gevşetmeye çalışır. Beceremeyeceğini düşünürse de yapmacık olmaya çalışmaz, en kötü ihtimalle sessizliğine gömülür.

3. İyi bir okurdur.

Her gün gazete almasa da günlük yayınları dijital ortamlardan takip eder, sosyal medyaya önem verir, aktif bir Twitter kullancısı olmasa da hemen her konudan haberi vardır. Hele bir de ayda bir kitapçıya gidip alışveriş yapıyorsa koleksiyonu yapılacak adamdır.

4. Kolay değildir, zoru sever.

Kendi kapılarını açar ve siz bu zamanlarda karşısında zayıf hissedebilirsiniz. Evde maç izlemek yerine sizi de dahil edebileceği bir trophy’ye çıkmayı tercih eder. Yavaştan ruhunuzu okşamaya başladığınızda bir bakmışsınız ki onun sevdiği şeyleri o teklif etmeden siz ister olmuşsunuz.

5. Dans etmeyi iyi bilir.

Gece kulüplerinde görmeye alışık olduğunuz kadınların yanındaki erkekler genelde sadece kazulet gibi durup bodyguardımsı bir görev üstlenmektedirler. Bildikleri ikinci iş ise çakmak taşıyıp çakmaksız olanların sigarasını yakmaktır. Bırakın dans etmesini ritim duygusu bile olmayan bu adamların tam tersine şık bir örnektir “adam gibi adamlar”. Esnektir, kıvrak olmasa da ritmi kaçırmaz, en azından partnerine sallanarak da olsa eşlik etmekte ustadır.

iStock_000029921174_Medium

6. Kavgacı değil, yapıcıdır.

Tartışma esnasında sürekli araya girmektense sizin konuşmanızın bitmesini bekler. İlişkinin bir günde oluşmadığını bildiğinden kavgada sonu hazırlamaz, kırıp dökmez; onarmak için elinden geleni yapar.

7. Bonkördür.

Alman hesabı nedir bilmez, onun için bu hesap türü üniversite yıllarında kalmıştır. Zaman zaman aldığı hediyeler, yaptığı sürprizler bir yana hesabı her zaman o öder, hem de siz hiç görmeden.

8. Kıskanmıyor görünür.

Yaşamınızdaki tüm özgürlükleri yine sizin sahipliğinize bırakır. Kontrolü siz kendinizde zannedersiniz ama o iplerin komuta merkezine çoktan geçmiştir bile. Seven adam kıskanır, kıskanmalıdır az da olsa, hem ne demişler: “Çok sıkarsan kuş ölür ama çok da rahat bırakırsan kuş uçar beybi!”

9. Kısa yol adamı değildir.

Kurnazlık bilse bile “Nasıl kısa yoldan eve atabilirim?” planları yapmaz. Flörtözdür. Saatler süren şaraplı bir yemek, geç yapılan uzun kahvaltılar, romantik ikili yürüyüşler sever. Acelesi yoktur, koşmaz adeta yürür. Böyle bir adamla sadece ilişki değil, ömür yaşanır ömür.

10. Pasif değildir.

Biriyle ilgilenmeye başladığında onu aramak için 3 gün beklemez, hemen harekete geçer. Nerede yemek yiyeceklerini sorar, genelde bu seçim kendisine kalacağından o çoktan rezervasyonu yaptırmıştır bile. Büyük bir şişe sipariş eder ne de olsa acelesi yoktur, güven vermek ister.

Hala bir “adam gibi adam”ınız yoksa hemen yıllık izninize ayrılın ve nasıl bir adam bulmak istediğinizi salim bir kafada düşünün. Belki fazla mükemmeliyetçisinizdir ya da aslında öyle bir adam hiç yoktur.

Şehirde Kış Stilini Keşfedin!

[content_boxes layout=”icon-with-title” columns=”1″ class=”” id=””][content_box title=”Haftanın Trendi: Monokrom” icon=”fa-chevron-right” backgroundcolor=”#cbb5e2″ iconcolor=”” circlecolor=”” circlebordercolor=”” iconflip=”” iconrotate=”” iconspin=”no” image=”” image_width=”35″ image_height=”35″ link=”http://mag.morhipo.com/?p=8669″ linktext=”” linktarget=”_blank” animation_type=”0″ animation_direction=”down” animation_speed=”0.1″] [/content_box][/content_boxes][content_boxes layout=”icon-with-title” columns=”1″ class=”” id=””][content_box title=”Monokromun 4 Hali: İster Kendin Yarat, İster Desenleri Kullan!” icon=”fa-chevron-right” backgroundcolor=”#cbb5e2″ iconcolor=”” circlecolor=”” circlebordercolor=”” iconflip=”” iconrotate=”” iconspin=”no” image=”” image_width=”35″ image_height=”35″ link=”http://mag.morhipo.com/?p=8567″ linktext=”” linktarget=”_blank” animation_type=”0″ animation_direction=”down” animation_speed=”0.1″] [/content_box][/content_boxes]