DANS TUTKUNUZU ATEŞLEYECEK 10 DANS SAHNESİ

Unutulmaz filmler bir yana dursun, filmlerdeki büyüleyici dans sahneleri gerek figürleri gerek müzikleriyle hafızamıza kazınıyor. Biz de oturduk ve araştırdık; sizler için sinema dünyasının en unutulmaz 10 dans sahnesini bir araya getirdik:

1. Dirty Dancing (1987) – Jennifer Grey ve Patrick Swayze

 

Dirty Dancing

Şüphesiz ki listenin ilk sırasında Time of My Life şarkısı eşliğinde Jennifer Grey ve Patrick Swayze’nin ateşli dansı geliyor.

2. Grease (1978) – John Travolta

 

John Travolta

Sinema dünyanın en iyi müzikallerden biri olan Grease, baştan aşağıya muhteşem dans performanslarıyla dolup taşıyor. John Travolta ve saz arkadaşlarının Greased Lightning şarkısı eşliğindeki koreografisi ise çok keyifli.

3. Scent of a Woman (1992) – Al Pacino ve Gabrielle Anwar

 

Scent of a Woman

Gözleri görmeyen Al Pacino’nun güzeller güzeli Gabrielle Anwar’a gönül gözüyle tango öğrettiği bu sahneye unutulmaz dans sahneleri arasında yer vermemek haddimiz değil. Bu sahnedeki tutkulu tango şarkısı Por una Cabeza ise kusursuz bir seçim.

4. Pulp Fiction (1994) – John Travolta ve Uma Thurman

 

pulp_fiction

John Travolta’nın filmlerindeki dans performanslarını bilen bilir. Bir de bu yeteneğe Uma Thurman’ın güzelliği eklenince tadından yenmiyor. Bu çekici ikili, Pulp Fiction’daki twist yarışmasında serinkanlılıkla dans ediyor.

5. The Mask (1994) – Jim Carrey ve Cameron Diaz

 

The Mask

90’lı yılların eğlenceli filmlerinden The Mask, Jim Carrey’e Golden Globe adaylığı getirdi fakat mutlu sona eriştiremedi. Bu başarılı oyunculuğa Hey, Pachuco! şarkısı eşliğinde Cameron Diaz’ın güzelliği, eşsiz dans figürleri ve ikilinin kusursuz uyumu da eklenince, bu dansın hafızamıza kazınmaması işten bile değil.

6. Titanic (1997) – Leonardo DiCaprio ve Kate Winslet

 

titanic_2

Söz konusu Titanic filmi olunca bir duygusallık alıp başını gidiyor. Jack ve Rose’un zıplaya zıplaya dans ettikleri sahne, filmin hazin sonunun aksine tüm izleyenleri çok eğlendirdi. Leonardo DiCaprio’nun gençliğinin ve yakışıklılığının da hakkını yemeyelim.

7. Chicago (2002) – Catherine Zeta-Jones ve Renée Zellweger

 

Chicago

Catherine Zeta-Jones ve Renée Zellweger hali hazırda aynı karede görebileceğimiz en güzel kadınlardan olabilir. Üstüne, bir de bu güzel kadınlar dikkat çekici ve baş döndürücü bir performansla dans ediyorsa, Chicago filminin kıymetini bilelim.

8. Take The Lead (2006) – Antonio Banderas

 

take_the_lead

Take The Lead muhtemelen sinema dünyasının en renkli filmlerinden bir tanesi. Filmde dans eğitmenini canlandıran Antonio Banderas tango sahnesinde sadece öğrencilerine değil, hepimize tutkulu tango nasıl yapılır öğretiyor.

9. Black Swan (2010) – Natalie Portman

 

Black Swan

Azimli bir balerini canlandıran Natalie Portman bu rolüyle başta Oscar, Golden Globe ve BAFTA olmak üzere camiada adeta ödül bırakmadı. Black Swan, baleye, zarafete ve güzelliğe doymak isteyenlere şiddetle tavsiye edilir. Bonus olarak da Mila Kunis…

10. Silver Linings Playbook (2012) – Jennifer Lawrence ve Bradley Cooper

 

Silver_Linings_Playbook

Yine dans dolu bir film ve yine başroldeki kadın oyuncunun silip süpürdüğü Oscar ve Golden Globe ödülleri. Jennifer Lawrence ve Bradley Cooper çok iyi bir uyuma sahip iki başarılı Hollywood oyuncusu. Finaldeki dans sahnesi de onların bize tatlı bir hediyesi.

*Tüm görseller IMDb’den alınmıştır.

[content_boxes layout=”icon-with-title” columns=”1″ class=”” id=””][content_box title=”Özel Davetlerde Şıklığı Yakalamak İçin Hemen Buraya Tıklayın!” icon=”fa-chevron-right” backgroundcolor=”#d5c5e2″ iconcolor=”” circlecolor=”” circlebordercolor=”” iconflip=”” iconrotate=”” iconspin=”no” image=”” image_width=”35″ image_height=”35″ link=”http://www.morhipo.com/abiye/301/morhipo-ozel” linktext=”” linktarget=”_self” animation_type=”0″ animation_direction=”down” animation_speed=”0.1″] [/content_box][/content_boxes]