GÖZÜNÜN ÜSTÜNDE KAŞIN YOKSA ÜZÜLME MICRO BLADING VAR

Son birkaç yıldır ince kaşların yerini kalın kaşlar almaya başladı. Sanki bir moda akımıymışcasına hemen herkesin elinde cımbızla gezdiği o eski dönemlerin aksine kaşı kalın olmayana ‘yazık’ gözlerle bakılmaya başlanan bir dönem yaşıyoruz. Kim bilir belki kalın kaş da sadece dönemsel bir akım… Nedir peki sebebi? Doğallığa dönüş mü? Ya da doğru olanın geç keşfedilmesi mi?

İşin uzmanına sormak gerekiyordu ve zaman kaybetmedim. Türkiye’de pek çok ünlü yüzün kaşlarına yeniden şekil vermiş, adeta sıfatlarını değiştirmiş uzman Engin Tan’a sordum durdum.

Taylan: Neden delirdi bu insanlar illa da kalın kaş diye?

Engin Tan: Çünkü belli bir farkındalığa eriştiler. Çok kaşınız varsa çok genç ve fresh bir görüntünüz oluyor, ince kaşlılar ise yaşlı görünmeye mahkum. Kalın bir kaşınız varsa makyaj yapacağınız mesafe daralıyor, yani ne kadar kalın kaş o kadar az makyaj dolayısıyla genç bir bakış, duruş.

Taylan: Ne deniyor bu işlemin adına ?

Engin Tan: İşlemin adı micro blading, blade bıçak demek bildiğiniz üzere.. Çıkış sebebi 30 yıl önce; kemoterapi görmüş ve kıllarını kaybetmiş hastalar için düşünülüyor.

Taylan: Bunun bir dövme ya da kalıcı makyajdan farkı ne?

Engin Tan: Micro Blading’te kullanılan boya kök boya. Boyaların süresi hemen hemen yıllık. Kalıcı makyaj ya da dövme gibi değil çünkü onlarda bir süre sonra kullanılan boya mavileşip yeşilleşiyor yani oksitleniyor. Micro blading’te ise oksitlenme olacağı zaman kök boya cildi terk ediyor. Micro blading size sadece geçici bir gerçek kaş makyajı sunmuyor, deri altına atılan minik bıçak kesileri, kıl çıkmayan o ölü bölgeyi yeniden canlandırıyor, kökleri harekete geçiriyor, küsmüş kaşlarınız yeniden çıkmaya başlıyor ve siz aslında kaş yaptırırken bir süre sonra gerçek kaşlara sahip oluyorsunuz.

Taylan: Moda dediğimiz şey değişkenlik gösterir dolayısıyla bir sene sonra kaşınızı başka bir şekle sokabilme özgürlüğünü sunuyor micro blading diyebilir miyiz?

Engin Tan: Tıpkı botoks, dolgu vb işlemlerde olduğu gibi micro blading’i de bir süre sonra yeniden yaptırmalısınız. Eğer çok kuru bir cildiniz varsa 1-1.5 yıl, eğer yağlı bir cildiniz varsa 8 ay sonra yeniden koltuğuma oturmanız gerekiyor.

Kadın olduğu kadar erkek müşteri sayısı da epey fazla Engin Tan’ın. Sahne sanatçılarından, cemiyet dünyasına uzanan geniş bir müşteri portföyü var. Unutmadan söyleyelim, sadece kaş değil saç ya da sakalını kaybetmiş herkes bu yönteme başvurabilir.

Bununla kalmıyor. Profesyonel cilt bakımları, aklınıza klasik buharlı temizleme gelmesin ultra lüks olarak adlandırılan önce masajla başlayan sonra cilt bakımına dönüşen orkide ve altın bakımlar, tırnak yeme sorunu olanlar için gerçeğini aratmayacak protez tırnak, kirpiği az olanlar için kirpik ekleme ve kalıcı makyaj, Engin Tan’ın verdiği diğer hizmetler.

Gözümün üstünde kaşım yok diye üzülmek artık manasız. Diğerleri ile aynı fabrikadan çıkmış kalemle boyadığınız plaka kaşlarınızla vedalaşmanız için Engin Tan sizi Nişantaşı ve Ataşehir’deki salonlarına bekliyor.

ENGİN TAN

Nişantaşı: 0 212 236 29 27

Ataşehir: 0 216 688 66 36