Güne Enerjik Başlamanın Yolları

Günün ilk 15 dakikasında ne yapıyorsunuz? Yaptıklarınızı düşündüğünüzde eğer sosyal medyayı veya mailleri kurcalamak aklınıza ilk gelenlerse, güne onlarca insanla aynı şekilde başlıyorsunuz. Fakat çoğu kişinin aynı şeyi yapması maalesef bu durumu daha doğru kılmıyor. Gün boyunca enerjik hissetmek için yapabileceğiniz birkaç önerimiz var!

02

Kan Akışınızı Hızlandırın

Güne erken başlamak harika bir gün için yeterli değil. Sporunuzu da günün erken saatlerinde yapmalısınız. Evde egzersiz yapın, yürüyüşe çıkın ya da salona gidin. Kan akışınızı hızlandırmak için aktif olmanız gerekiyor.

Metabolizmanızı Çalıştırmaya Başlayın

Limon ve zencefilli sıcak su güne başlamanın en güzel yollarından biri. Eğer bu ikiliyi sevemiyorsanız sadece limonlu ya da ballı su içebilirsiniz. Sadece su içerek güne başlamak bile sizi daha iyi hissettirebilir. Ardından yoğun bir günü atlatmanızı sağlayacak bol proteinli bir kahvaltı yiyebilirsiniz. Böylece metabolizmanızı hızla çalıştırmış olursunuz.

Sosyal Medyadan  Uzak Durun

Güne sosyal medyayla başlamak belki de uykuyu açmanın en kolay yolu fakat en iyi yollarından biri değil. Ofise ulaşana kadar telefonunuzu sadece alarm olarak kullanabilirsiniz. Böylece zihniniz tazeyken işe başlayabilirsiniz.

01

Sevdiğiniz Müzikleri Dinleyin

Güne sevdiğiniz bir şarkıyla ya da motive edici bir kitapla başlamayı deneyin.  Dinleyeceğiniz müziği gününüz nasıl geçsin istiyorsanız ona göre seçin. Örneğin yoğun bir gün için hareketli şarkılar, stresli bir gün için sakinleştirici şarkılar dinlemeyi deneyin. Zihninizi de bedeniniz gibi her gün beslemeniz gerektiğini unutmayın.

Yapılacaklar Listesi Hazırlayın

Gün içinde yapacaklarınızı önceden planlamak günün akışını kontrol etmenizde fazlasıyla işe yarar. Eğer bu tip planlar için elverişsiz şartlara sahipseniz ya da not almada iyi değilseniz en azından gün boyunca yapmanız gereken en önemli üç şeyi planlayın.

Fotoğraflar: Shutterstock

Henüz Yorum Bulunmuyor

Yorum Yaz

Your email address will not be published.