ÖYKÜ SERTER HAKKINDA BİLMEDİĞİNİZ HER ŞEY

Türkiye’nin en önemli kelime haznelerinden, İşte Benim Stilim yarışma programının başarılı sunucusu Öykü Serter ile stili ve kariyeri üzerine konuştuk.

oyku

Taylan Efe: Stilinizi 3 kelime ile nasıl anlatırsınız?

Öykü Serter: Gri, siyah, beyaz.

TE: En sevdiğiniz moda dönemi?

ÖS: 70’ler… Mix&match seviyorum… O yılların hippi akımıyla, Abbavari disco akımının tam ortası benim bayıldığım dönem… Kat kat, üst üste abuk parçaların uyumunu seviyorum.

TE: Gardırobunuzun olmazsa olmazları neler?

ÖS: Siyah boyfriend ceketler, tek parça gömlek ya da t-shirt elbiselerim, jeanlerim, şapkalarım…

TE: Kombinlerinizde en çok tercih ettiğiniz renkler?

ÖS: Gri, siyah, beyaz… Renkli olan ne varsa hepsi yayında kullanmak için aldığım ya da çeşitlilik olsun diye almak zorunda kaldıklarımdır.

TE: Asla giymem dediğiniz bir parça?

ÖS: Kısa balon etek, şu alta doğru büzülenlerden. Bebek bezi bağlamış gibi duruyor. Püsküllü ve gladyatör sandaletler, bir de göbek açık kıyafetler.

TE: Vazgeçilmez basic parçalarınız neler?

ÖS: Jean, tişört, beyaz gömlek, tight versiyonları, cardigan diye bilinen uzun hırkalar, boyuna sarılan imitasyon kürkler, eldiven ve şapkalar.

TE: Giyim-kuşamda en çok neleri satın alıyorsunuz?

ÖS: Farklı değişik parçaları araştırmayı seviyorum. Özellikle online alışverişe bayılıyorum; bu anlamda tecrübeli bir tüketiciyim. Beyaz tişört bile olsa aldığım illa ki bir yerinde sıra dışı bir dokunuş olmalı. Sporcu olmamın getirdiği öğrenilmiş bir konfor ihtiyacı var; alışkanlık edinmişim. Şık da olsam rahat olmalıyım. Bu nedenle stilim spor şık/smart casual da olsa bir yerine ilişen bir kokoşluk mutlaka vardır. Soruya dönecek olursam; tabii ki ayakkabı.

TE: Kırmızı halıda kiminle yürümek isterdiniz?

ÖS: Keanu Reeves.

TE: Son zamanlarda satın aldığınız en pahalı kıyafet ya da aksesuar?

ÖS: Alexander McQueen markalı bir gold zırh kemer.

TE: Stilini beğendiğiniz kadın ve erkekler kimler?

ÖS: Kate Bosworth soğukluğu, Angelina Jolie sadeliği, Catherine Deneuve asaleti, Brigitte Bardot dişiliği, Grace Kelly prensesliği diye gider bu böyle… Hepsinde de görüntüleriyle tezat olan bir asilik vardır; ben de bunu seviyorum. Giyim kuşamsa mesele, Victoria Beckham tarzını beğendiğim bir kadın. Bizdeki  tarzların karşılığı hep bir imitasyon; orijinal bir tarz kimde var derseniz bütün karmaşıklığına rağmen beğendiğim Haluk Akakçe diyebilirim.

not2

Öykü Serter’in Stilini Yakalayın!

[content_boxes layout=”icon-with-title” columns=”1″ class=”” id=””][content_box title=”Onun Stili de Sert, Ivana Sert!” icon=”fa-chevron-right” backgroundcolor=”#d5c5e2″ iconcolor=”” circlecolor=”” circlebordercolor=”” iconflip=”” iconrotate=”” iconspin=”no” image=”” image_width=”35″ image_height=”35″ link=”http://mag.morhipo.com/?p=3562″ linktext=”” linktarget=”_blank” animation_type=”0″ animation_direction=”down” animation_speed=”0.1″] [/content_box][/content_boxes][content_boxes layout=”icon-with-title” columns=”1″ class=”” id=””][content_box title=”Modanın Yerli Duayeni: Nur Yerlitaş” icon=”fa-chevron-right” backgroundcolor=”#d5c5e2″ iconcolor=”” circlecolor=”” circlebordercolor=”” iconflip=”” iconrotate=”” iconspin=”no” image=”” image_width=”35″ image_height=”35″ link=”http://mag.morhipo.com/?p=7123″ linktext=”” linktarget=”_blank” animation_type=”0″ animation_direction=”down” animation_speed=”0.1″] [/content_box][/content_boxes][content_boxes layout=”icon-with-title” columns=”1″ class=”” id=””][content_box title=”Kemal Doğulu ve En Sevdikleri” icon=”fa-chevron-right” backgroundcolor=”#d5c5e2″ iconcolor=”” circlecolor=”” circlebordercolor=”” iconflip=”” iconrotate=”” iconspin=”no” image=”” image_width=”35″ image_height=”35″ link=”http://mag.morhipo.com/?p=1782″ linktext=”” linktarget=”_blank” animation_type=”0″ animation_direction=”down” animation_speed=”0.1″] [/content_box][/content_boxes]