SEVGİLİNİZLE İZLEMENİZ GEREKEN 11 FİLM

shutterstock_70296502

Sizin de Sevgililer Günü planınız sevgilinizle sıcacık battaniye altında aşk filmleri izlemekse, doğru adrestesiniz. Son zamanların en güzel aşk filmlerini sizin için bir araya getirdik:

1- About Time

ABOUT-TIME_NZ_A3_v1.indd

About Time hem partnerinizle el ele izleyeceğiniz hem de ailenize verdiğiniz değeri sorgulayacağınız sıcacık bir film. Film daha ilk dakikasında sizleri içine alacak ve sonuna kadar kalbinizi yumuşatacak, yüzünüzde bir tebessüm olduğunu sonradan farkedeceğiniz, zaman zaman kahkaha atacağınız zaman zaman duygulanıp bazı sevdiklerinizi aramak isteyeceğiniz bu harika film size ilk önerimiz.

Not: Film bittiğinde filmin müziklerinin olduğu albümü satın almak isteyeceksiniz.

2-My Sassy Girl

movieposter

My Sassy Girl, Güney Kore yapımı gelmiş geçmiş en romantik-komedi filmleri arasındadır. Film o kadar başarılı ki Hollywood  bile pastadan pay almak için yeniden çekse de orjinali kadar başarılı olamamıştır.

Filmin ilk yarısında kahkaha atmaktan kaçırdığınız sahneler olacaktır ancak ikinci yarısı için aynı şeyi söyleyemeyiz. İlk yarısına nazaran ikinci yarısı romantizm öğelerinin çok daha ağır bastığı sahnelerle bu sevgililer gününde izleyip pişman olmayacağınız bir film olacak.

3- The Fault in Our Stars

tfios_soundtrack_cover

Kitaptan uyarlanan filmlerde nadiren aynı başarıyı ve sıcaklığı yakalayan nadir filmlerden biri de The Fault in Our Stars’dır. Filmi izlerken boğazınıza bir şey düğümlendiğinde sevgilinizden yardım istemeyi unutmayın.

4- 500 Days of Summer

500 days of summer

2009 yılında yapımı gerçekleşen 500 Days of Summer filmi belki de yılın en iyi filmi. Bağımsız bir film olan ve festivallerde ilk görücüye çıkan film o kadar tutttu ki dünya çapındaki birçok sinema salonunda yayınlanıp bir çok sinema severle buluştu.

500 Days of Summer, bir ayırılık filmi ama sevgilinizle beraber izlediğinizde çok daha anlamlı olacak.  Zooey Deschanel’ın güzelliği ile film ayrı bir değer kazandığını da belirtmem gerekir.

5- Flipped

onesht

Kesinlikle sevgililer gününde izlemeniz gereken bir film! Eğer bu listede başka bir film seçerseniz Flipped filmini mutlaka bir başka romantik akşama ayırın.

İnsanın içini ferahlatan, rahatlatan, şiirin, ilk aşkı yeniden tattıran gerçek bir film.

6- Amelie

wallpaper-amelie-719713_1024_768

Eğer Amelie’yi daha önce izlemediyseniz çok şey kaçırdınız demektir. Eğer izlediyseniz de sevgililer gününde yeniden izlemeniz gerektiğini hatırlatmak isteriz.

Filmin başında dudaklarınızda bir tebessüm belirecek ve filmin sonuna kadar bu tebessüm hiç kaybolmayacaktır.

Not: Moraliniz bozuk olduğunda Amelie sizi bulutlara çıkaracak sıcacık bir film.

7-Eternal Sunshine of the Spotless Mind

eternal-sunshine-of-the-spotless-mind

Jim Carey’ye neden saygı duymamız gerektiğini gösteren, Kate Winslet’in o hırçın ama güzel halini özlediğimiz, her bir repliğini defterimize yazıp okumak isteyeceğimiz, izlerken sevgilinize sıkı sıkı sarılacağınız bir film!

8-A Moment to Remember

a-moment

Güney Kore sineması romantik filmleri ile meşhur ve bunu bu filme borçlu. Romantik günlerin en önemli filmleri arasında yer alan A Moment to Remember’ı Özcan Deniz o kadar beğenmiştir ki aynı senaryoyu bir de kendisi çekmek istemiştir ve Türkiye’de karşımıza Evim Sensin olarak gelmiştir. Eğer Evim Sensin’i izlememişseniz ilk önce orjinalini izlemeyi tavsiye ederiz eğer izlediyseniz bir de orjinalini izlemenizi tavsiye ederiz.

Not: Film boyunca lütfen yanınızdan peçete eksik etmeyin.

9- Before Sunrise

before-sunrise-623881l

Şans eseri yolları kesişen Celine ve Jesse’nin tutkulu aşkını anlatan, diyaloglarla dolu romantik bir film olan Before Sunrise’ı izledikten hemen sonra devam filmleri olan Before Sunset ve Before Midnight’ı da izlemek isteyeceğinizden şüphemiz yok!

10-Başka Dilde Aşk

186673

Listemize bir Türk filmi koyacaksak bu mutlaka Başka Dilde Aşk olmalı. Mert Fırat’ın üst düzey bir oyunculuk sergilediği ve Saadet Işıl Aksoy’un eşlik ettiği bu romantik film son zamanların en iyi Türk romantik filmleri arasında yer almaktadır. Başka Dilde Aşk’ı izledikten sonra aşkınız daha anlamlı olacaktır.

11- Wall-E

040d400d55c83ead52e2c1315294ca9806bbd6c3

Bu animasyon filmi sadece çocuklar için sanıyorsanız yanılıyorsunuz. Filmin verdiği mesajlarla kendimizi sorgulayacağımız ve Wall-E’nin Eve’ye olan aşkıyla pembeleşen harika, gelecek yıllarda dahi eskimeyecek, içimizi yumuşatacak. Herkese izlemesi için nasihat vereceğimiz nadir bir animasyon filmini sevgililer gününde sevgilinizle mutlaka izlemelisiniz!

BONUS: PAPERMAN

41KkucOCEIL._SX940_

Zihninizi boşaltacak, bittikten sonra hayallere dalacağınız, şirin mi şirin, bir çok ödül almış (Oscar dahil) kısa film olan Paperman’ı de bu listeye koymazsak olmazdı.

Herkese iyi seyirler!

Yazan: Selçuk Sunman

Twitter: @selcuksunman

Sevgililer Günü’nde Evdeki Keyfiniz İçin Gereken Her Şey: