Yaşamın Her Alanında Minimalizm

Modada minimalist akım ekonomik olarak durgun dönemler baskın olduğunda ortaya çıkmıştı. Stil bilincine sahip olan tasarımcılar ve girişimciler isteksiz müşteriler için zamansız ve abartısız parçalar hazırlayarak satışları arttırmak istedi ve minimalizm böylece bir trend oldu. Tüketimin hızla arttığı günümüzde bile minimal tavır asla sıkıcı olmadan podyumu, evleri, kırmızı halıyı ve sokağı etkilemeyi başarıyor. Siz de minimalizmi bir yaşam biçimi olarak tercih ediyorsanız işinize yarayacak alternatiflerimiz var.

Gardıropta Minimalizm

Çok sık giymediğiniz ya da mesafeli olduğunuz renkleri tercih edeceğiniz zaman bunu trendlere uygun parçalarla uygularsanız minimal görünümünüz hareket kazanır. Örneğin açık renklerde bir bluz giyecekseniz volanlı bir model kullanın. Aksesuarlarınızı büyük tasarımlardan seçebilir ya da giydiğiniz bir parçayı oversize tercih edebilirsiniz.

Makyajda Minimalizm

Makyaj yapmamak minimalist görünümü oluşturmanın en kolay yolu sayılabilir. Fakat makyaj yapacağınız zaman son dönemin trendlerinden olan yokmuş gibi görünen teknikleri uygulayabilirsiniz. Cilt rengine çok müdahale etmeyen BB veya CC kremler, sadece maskara uygulanmış abartısız gözler, nude tonlardaki dudaklar miminalist bir kadının yapabileceği günlük makyaja örnek olabilir.

Evde Minimalizm

Evde minimalist bir dekorasyon benimsemek her şeyden önce sizi dağınıklıktan kurtarır. Daha huzurlu görünen ve düzenli minimalist evlerin temizlenmesi de oldukça kolay. Evinizi daha minimal hale getirmek için az mobilyaya sahip olmalısınız. Örneğin oturma odanızda tek bir koltuk, berjer, sehpa ve ışıklandırmalar olabilir. Sehpanızı süslemek için vazolardan faydalanabilirsiniz. Çok fazla şeye sahip olmaktansa kaliteli ve az mobilya ve dekoratif ürünlere yer açarsanız gerçek minimalizmi evinizde yaratmış olursunuz.

Aksesuarda Minimalizm

Kadife chocker, desensiz omuz çantası, babet ya da küçük ince küpeler. Eğer kıyafetlerinizde büyük bir devrim gerçekleştirmeden miminalizmi yaşamak isterseniz aksesuarlarınızda değişiklik yapabilirsiniz. Boynunuza bağlayabileceğiniz fular ya da klasik bir gözlükle de fark yaratabilirsiniz. Kıyafetlerinizde dikkat çeken desenler kullanıyorsanız aksesuarları gösterişsiz tercih etmek görünümünüzü de dengede tutar.

Sporda Minimalizm

Spor yapmanın minimalist bir tarafı yok! Ter dökmeniz gerekiyorsa size minimal hareketler yapmanızı önermeyeceğiz fakat sağlıklı bir zihin ve beden için daha sakin aktiviteleri tercih edebileceğinizi unutmayın! Spor yaparken giyeceklerinizi de sade tutabilirsiniz. Örneğin tek renk yoga taytları, grafikleri abartısız tişörtler alternatifleriniz arasında yer alıyor.

Henüz Yorum Bulunmuyor

Yorum Yaz

Your email address will not be published.