5 Dakikada Rahatlamanın 5 Yolu

Hepimizin ofisteyken saati yokladığı ve biraz olsun rahatlamaya ihtiyacı olduğu anlar oluyor. Öğle yemeğinizi “ işinizi çok sevdiğiniz için” masanızda yiyorsanız, hafta sonu yapılacakları düşünüyorsanız, maillerinizi kontrol ederken kendinize yeteri  kadar zaman ayırmadığınızın farkına varıyorsanız; size böyle hissettiğiniz zamanlarda işleri yoluna koyacak, uygulaması beş dakikadan az süren beş tavsiyemiz var.

Gözlerinizi Dinlendirin

Stresin gün boyu vücudunuza ne kadar zarar verdiğini unutuyor olabilirsiniz. Tüm gün ekrana bakmaktan gözlerinizin kuruduğunu ve bilgisayar karşısında normalden yüzde 60 daha az göz kırptığınızı muhtemelen bilmiyorsunuz. İşte böyle zamanlarda çantanızda bulunduracağınız bir göz spreyiyle bu göz yorgunluğunu en aza indirebilirsiniz.

Reflekslerinize odaklanın

Anlık bir rahatlama için bir el kremi yardımıyla kendinize rahatlatıcı bir masaj yapabilirsiniz. Derin nefes alın ve masajınızın keyfini çıkarın.

Masanızda Turunçgillere Yer Açın

Sizi kısa bir sürede süper rahatlatacak turunçgillerden limon, portakal aromalı sprey, parfüm, mum ve kremleri masanızdan eksik etmeyin.

Kaslarınızı Rahatlatmayı Deneyin

Gün boyu masa başında oturunca kasılmamak elde değil. Kahve molasında  yapacağınız küçük hareketlerle olası ağrıların önüne geçmiş olursunuz.

Yoğunluğunuzu Programlayın

Eğer tüm bunları yaparken kafanız hafta veya ay boyunca yapacaklarınızla doluysa terapistlerin önerdiği gibi hemen bir kalem ve not defteri alıp işlerinizi programlayın. Not defterini her zaman yanınızda taşımak zorunda değilsiniz, sadece aklınızdakileri yazıya dökün. Rahatladığınızı fark edeceksiniz.