Burcuna Göre Spor Yap

Koca bir yıl geçti, spor adına türlü türlü yöntemler uyguladık. Vücut tipimize göre kilo vermeyi denedik, olmadı. Yeni yeni, trend trend spor salonlarına yazıldık, fayda etmedi. Diyete girdik, detox yaptık, şekeri hayatımızdan çıkardık, yine olmadı?!! Kan grubumuza göre beslendik. I-Ih, tutmadı?!! Belki de bunların hiç biri ruhumuza, karakterimize uygun değildi ha, ne dersiniz? Belki sadece evreni, gezegenlerin mini konserini dinlemeliydik. Belki de burcumuza göre antrenman yapmayı denemeliydik. Yeni yılda yeni antrenman yöntemlerini seçerken, gezegenlere kulak versek kaybımız olur mu? Ve dolayısıyla buyurun sizlere; burcunuza göre ideal sporlar…

06


KOÇ

Aceleci ve sabırsız koç burçları… Koçlar genel olarak enerjik, hareketli tipler olup, spor salonları için ideal insanlardandır. Genel olarak bu enerjileri sebebiyle salonlardaki bireysel antrenmanlarda süreklilik göstermekte başarılı olsalar da, keyifle katılacakları dersler genellikle grup dersleri olacaktır. Maksat dikkat çekmek, ilgi görmek olsun. Bu sebeple dans sınıfları ya da birebirde yoğun ilgiye maruz kalacakları kişisel spor koçlukları tam koçlara göre.


BOĞA

Boğaların kararlı ve güvenilir tipler oluşları süper olumlu özellikler olarak görünse de ‘’dediğim dedik’’ oluşları insanı canından bezdirir. Bir boğa kendi işinin patronu olursa rahat eder. Bu yüzden boğa burçlarının az biraz daha bireysel, bireysel olamayacaksa da kendilerine odaklanacakları sporlara ihtiyaçları vardır. Bu sebeple Yoga ya da dövüş sporları boğalar için idealdir.


İKİZLER

Neşeli, enerjik, hareketli ikizler için spor hayatın merkezinde olmalıdır. Şayet ikizlerseniz ve sporu sevmiyorsanız, ortamlarda ”aman da ben ikizlerin, enerjiğim falan filan” diyerek dolaşmayın. Böylesi enerjisi yüksek bir burca ne yakışır peki? İnterval antrenman yöntemleri, istasyon çalışmaları ya da interval yoga, piyo gibi kombinasyonlu grup dersleri ikizler için idealdir.


YENGEÇ

Sevecen ve şefkatli yengeçler bir grubun parçası olmaktan zevk alan kimselerdir. Bu yüzden bireysel sporlardansa, diğerleri ile birlikte antrenman yapabilecekleri sporlar, yengeçler için tercih edilesi sporlardandır. Koşu grupları, grup fitness dersleri ve pilates yengeçler için idealdir.


ASLAN

Güvenilir, çekici ve az biraz da gösteriş meraklısı aslanlar sporda takım çalışmaları için ideal tiplerdir. Dövüş sporları ya da güçlerini kuvvetlerini gösterebilecekleri grup çalışmaları tam aslanlara göre. Bunun dışında aslanlar ağırlık antrenmanlarına da gönül rahatlığı ile yönelebilirler.


BAŞAK

Ağırbaşlı, duygusal, titiz başaklar… Yoga, barre ve bootcamp dersleri sizin için çok uygun. Huzur arıyorsanız yogayı, mini ve istikrarlı adımlarla ilerlemek adına barre derslerini kaçırmayın. Rekabetçi tarafı fazla basanlar da bootcamplerde ter döksün madem.


AKREP

Gizemli, çekici ve tutkulu akreplerin spor salonunda kendilerini ele güne göstermeleri esastır. Bu sebeple iddialı maratonlar, kettlebell antrenmanları akrep burçları için biçilmiş kaftan. Bunun dışında tutkulu akrepler pole dans gibi farklı aktivitelere de yönelebilirler.


TERAZİ

Zarif, dengeli ve her dem motivasyonlu teraziler, kendileri gibi denge bazlı sporlara ihtiyaç duyarlar. Pilates ve yoga bu yüzden teraziler için idealdir. Dövüş sporları da, karşılıklı denge arayışı anlamında terazilere uygundur. Bununla beraber Tai chi ve Wing Chun da terazinin sporda aradığı dengeyi bulmasına yardımcı olabilecek sporlardandır.


YAY

Burçlar dünyasının en rahat, kafasına göre takılan adamları yaylar vallahi. Bu yüzden utanma, sıkılması olmayan, hareketli, eğlenceli dersler tam yaylara göre. Acro yoga, zumba ya da herhangi bir kardiyo ağırlıklı grup dersi yaylar için uygun. Ha ben kendimi az biraz zorlayayım, diyenlerdenseniz, kaya tırmanışları sizi bekler.


OĞLAK

Tutucu, disiplinli ve çalışkan oğlaklar için mevzu sporken bir ”challenge” olmazsa olmazdır herhalde. Bu yüzden şöyle herkesin yapamayacağı, yoğun adaptasyon ve kararlılık gerektiren sporlar tam size göre. Megaformer, CrossFit ve Tough Mudder nedir bilmiyorsanız, bu yıl tam öğrenme zamanı.


KOVA

Özgür, kafasına göre takılan, akıllı kovalar… Aynı zamanda yeni şeyler denemeye, gezip görmeye meraklı kovalar. Salonlardaki ‘’aa bu da neymiş’’ diyebileceğiniz bütün grup dersleri kovalara uygun. Pound sınıfları, zumbalar, surfsetler, siz kovalar keşfedin diye yapılmış. Koşun, oynayın anacığım?!


BALIK

Merhamet abidesi, yardımsever, tek başına olmaktan zevk alan balıklar… Eee, adı üzerinde su kuşu bunlar. Dolayısıyla herhangi bir havuz faaliyeti, aqua joglar, aqua yogalar, aqua blablalar kısacası aqua olan ne varsalar… Hepsi balıklar için ideal. Bununla beraber ayakları sürekli üşüyen balıklara bikram yogalar da çok çok uygun. Es geçmeyin derim.

Henüz Yorum Bulunmuyor

Yorum Yaz

Your email address will not be published.