Daha Çekici Olmanın 7 Kuralı

Çekici ve cazibeli olmak ne bir sanat ne de bilim. Kadınların gözünde daha çekici hale gelmek için takip edebileceğiniz birkaç kural var ve bunlar sadece karşı cinsle ilişkilerinizde değil, hayatınızın her noktasında sizi daha iyi hissettirebilir. Üstelik bu yöntemler için detaylı araştırmalara yapmanıza gerek yok, hazırda yapılmışı var zaten. Sizi daha çekici kılabilecek davranışları araştıran bilim insanlarına teşekkür etmelisiniz.

Yaşın Sadece Bir Sayı Olduğunu Hatırlayın

Birkaç ay sonra 40 yaşına gireceğiniz için stresli misiniz? Artık 30’larınızdayken yaptıklarınızı yaşınızın kaldırmayacağını düşünüyorsanız bundan vazgeçin çünkü birkaç gri saç telinden başka değişen hiçbir şey yok. Kadınların yaşça büyük erkeklerden daha çok etkilendiklerini duymuşsunuzdur: Dundee Üniversitesi’ndekiler gibi bazı gibi psikologlar ve araştırmacılar, bunu ‘George Clooney Etkisi’ olarak adlandırıyorlar; yaşlı erkekler güçlü ve bu nedenle de daha çekici görünüyorlar.

shutterstock_557049118 (1)

Saçı Sakalı Karıştırabilirsiniz

Bilimsel ispat arıyorsanız hemen verelim; New South Wales Üniversitesi tarafından yapılan bir araştırmada, erkeklerin ve kadınların ortalama 10 günlük sakalı en çekici uzunluk olarak düşündükleri tespit edildi. Yüzdeki tüyler sadece olgunluk ve erkeklikle değil aynı zamanda baskınlık ve saldırganlıkla da bağlantılı olduğunu hatırlatalım. Bir sonraki randevunuza 10 günlük sakalla gidebilmek için hemen hesaplamalara başlayın deriz.

Spor Salonuna Gidin Ama Abartmayın

Sağlıklı olmanın ilk şartı beslenmeye dikkat edip spor yapmak. Dolayısıyla spor salonunu seviyorsanız, kadınların da sizi seveceğini düşünebilirsiniz. California Üniversitesi’nde yapılan araştırmalara, kadınların kaslı erkekleri kısa süreli ilişkilerinde tercih ettiklerini gösteriyor. Bunun nedenini tahmin etmek çok zor değil, değil mi? Evlenmek gibi ciddi konular gündeme geldiğinde, kadınlar için bir erkeğin kaslı olması o kadar da belirleyici değil.

shutterstock_458501815 (1)

İçiniz Dışınız Bir Olsun

“İçinin güzelliği yüzüne yansımış” dendiğini hiç duydunuz mu? Birinin fiziksel görünümü iyiyse onların karakterlerinin de iyi olduğunu ya da çok sevdiğiniz insanların kötü bir şey yapamayacağını düşünmeniz aslında “hale etkisi” olarak adlandırılıyor. Sizin hakkınızda iyi şeyler düşünülmesi için muhteşem genere sahip olmak zorunda değilsiniz. Huazhong Üniversitesi’nde yapılan bir araştırma, kadınların ve erkeklerin biri hakkında olumlu fikre sahip olduklarında onları daha çekici bulduklarını gösteriyor. Dolayısıyla içinizin güzelliğini dışarı yansıtarak hoşlandığınız kişinin kalbini çalabilirsiniz.

Gitar Çalabilmek Etkileyici Olabilir Mi?

Sahilde ateş çevresinde Akdeniz Akşamları’nı söylemeye çalışırsanız pek etkisi olacağını sanmıyoruz fakat gitar çantası diye bir güç var. Journal of Psychology’de yayımlanan bir çalışmada gitar çantası taşıyan erkeklerin, kadın ilgisini daha çok çektiği yazıyor. Aslına bakarsanız bu müzikle ve sanatla ilgili olduğunu gösterdiği için herhangi bir alet için geçerli olabilir. Keman kutusu veya flüt çantası taşımanın, resim dosyasıyla dolaşmanın hakkınızdaki önyargıları olumlu etkileyeceğine eminiz. Tabii çalmayı ve çizmeyi bilmeniz şartıyla.

shutterstock_474580408 (2)

4 Ayaklı Arkadaşların Gücü

Bir kadının telefon numarasını almak ne kadar zor? Eğer bir köpeğiniz varsa sandığınız kadar değil. Güney Bretonya Üniversitesi’nde yapılan bir araştırmaya göre kadınların %43’ü, köpekleriyle birlikte gördükleri erkeklere numaralarını vermeyi tercih ediyor. En sevdiğiniz arkadaşınızla takılmak yerine köpeğinizi gezmeye çıkarın. Eğer köpeğiniz yoksa bir tane sahiplenmenin vaki belki de gelmiştir.

Liginizin Dışına Çıkmayın

Evet süper modellerle veya onlara benzeyen kadınlarla birlikte olmak isteyebilirsiniz. Fakat gerçekçi olmak sizi daha iyi hissettirecek. California Üniversitesi’nde kadın ve erkekler arasında yapılan bir araştırmada her iki grubun da çoğunluğu en çekici insanları tercih ederken, daha çok kendi çekicilik seviyelerindeki kişilerden cevap aldığı görüldü. Bu sayede onlar da kendilerini daha çekici hissetti. Siz de gerçekçi hedeflere odaklanırsanız, başarı şansınız yükselir.