Dumanlı Gözün Yerini Alan Renkli Trend

Dumanlı, koyu renk göz makyajı çoğu kadının en sevdiği güzellik trendi sayılabilir. Özellikle davetlerde tercih edilen koyu renkler artık yerini daha yumuşak tonlara bırakıyor. New York’tan Milano’ya kadar moda haftalarında kendine yer bulan göz farları, hemen makyaj çantanıza girmeye hazır. Özellikle pembe!

Taze, eğlenceli ve cool bir görünüm yakalamanıza yardımcı olacak pembe far, yüze gerçekten aydınlık bir görünüm veriyor. Tek dikkat etmeniz gereken cildinizin rengine uygun tonu seçmek. Tabii bu tüm kozmetik tercihlerinde dikkat etmeniz gereken bir kural.

Makyaj Tüyosu

Eğer ten renginiz çok açıksa pastel pembeyi tercih edebilirsiniz. Alt tonlarında kayısı tonları olmasına dikkat ederseniz doğru renginizi buldunuz demektir. Daha orta tonlarda bir cilt renginiz varsa fuşya ve vişne rengine bir şans verebilirsiniz. Ten rengi esmer olanlarsa kırmızı bazlı pembe tonlarını seçebilirler.

Her ne kadar siyah maskara hala kadınların en sevdiği makyaj malzemesi olsa da belki pembeyle uyumlu olacak diğer alternatiflere de yönelebilirsiniz. Örneğin lacivert veya mavi bir maskara, pembe farla harika bir çift olabilir.

Tabii makyaj yaparken deneysel ve cesur olmak, pembe rengi uygulamanın ilk kuralları. Dolayısıyla neon pembeyi de deneyebilirsiniz. Eğer beğenmezseniz makyajı çıkarmak bir dakikanızı bile almayacak! O zaman siz de ruj gibi pembeyi kullanmaya alışkın olduğumuz yerlere yönelirsiniz!