Festivallere Uygun Yeni Güzellik Trendleri

Bahar şenlikleri, açık hava festivalleri ve sıcak yaz akşamları kapıda. Neredeyse her yıl Coachella’da ünlülerin giyip taktığı her şey, festival trendlerini belirliyor. Coachella bir nevi festival moda haftası gibi diyebiliriz. Podyumda öne çıkan güzellik ve moda trendleri yeni yılın Coachella’sına nasıl yön verdi, siz bu yaz neler yapabilirsiniz diye merak ediyorsanız, rehberimize göz atın.

Graffiti Dudaklar

Festivaller genelde artistik yanınızı göstermek için en ideal ortamı sağlar. Gündelik hayatta uygulamaya cesaret edemeyeceğiniz güzellik uygulamalarını denemek için festivallerin özgür ortamlarını kullanabilirsiniz. Fransız makyaj sanatçısı Violette gibi siz de dudaklarınızı ve yüzünüzü tuale çevirmekte özgürsünüz. Dudaklarınızı dilediğiniz gibi renklendirin hatta çizimlerinizi de ekleyin.

Khaleesi Örgüsü

Game of Thrones hayranı olmayan var mı? Son yılların en popüler dizisini izlemiyor olsanız da Daenerys Targaryen’i ve platin sarısı saçlarını görmüşsünüzdür. Dalgalı uzun saçları ve örgüleriyle ünlü olan Ejderhaların Annesi, size saç konusunda ilham verebilir. Bu karizmatik model için saçlarınız sarı olmak zorunda değil fakat biraz uzun olması gerekiyor. Eğer nasıl yapacağınızı bilemiyorsanız Youtube uzmanları size yardımcı olabilir.

Parlak Dudaklar

Işıl ışıl parlayan her şey bu yıl trend. Bu nedenle eliniz korkak tutmayın ve dileğiniz kadar kullanın. Özellikle dudaklarınızda simli rujları deneyebilirsiniz. Festivalde hem gündüz hem akşam pırıltılı görünümünüzle dikkatleri çekeceğinizden emin olabilirsiniz. Mat ruju bu sene evde unutun! Eğer parıltılar konusunda cesur olamıyorsanız makyajınızın devamını sade tutarak denge kurabilirsiniz.

Gözaltı Makyajı

Göz kapaklarınızı renkli, simli ya da dumanlı makyajla süsleyebilirsiniz peki ya göz altınız? Trendleri ters döndüren 2017 yılında, göz altına makyaj yapmak da popüler alternatiflerden biri. Göz makyajınızda eyeliner veya simli farları kullanırken sadece göz kapaklarınızı düşünmeyin, göz altınızı da renklendirin!

Rose Gold Saçlar

Saçlarda gök kuşağı etkisi ya da gümüş-gri tonlar hala çok popüler olsa da bu yazın rengi rose gold. Bu saç rengini denemek için festival alanı kadar uygun bir yer var mı? Belki öncesinde boyamanız gerekecek fakat buna değeceğine emin olabilirsiniz. Blonde (sarışın) ve orange (turuncu) kelimelerinden oluşan blorange, yaz boyunca birçok kişinin saç rengi olacak.

Tırnak Piercingi

Piercing eskisi kadar popüler olmasa da farklı şekillerde trendlerin içinde yer almaya devam ediyor. Belki kaşınızı ya da dilinizi deldirmediniz fakat tırnaklarınızı süslemeye başlayabilirsiniz. Farklı renkler ve desenlerle manikür yaptırdığınız tırnaklarınıza üç boyutlu hareket katmak için tırnak piercingini mutlaka deneyin.