Game Of Thrones Kadınlarının Güzellik Sırları

ezgif.com-optimize (9)

Pazar geceleri, yılın büyük bir bölümünde Pazartesi sendromuna geçiş sürecinden başka bir şey değil. Çalışanların büyük çoğunluğunun bunu sevdiğini söylemek de çok zor. Fakat 17 Nisan 2011 tarihinden beri yılın birkaç ayı Pazar akşamı ve Pazartesi günü bambaşka bir anlama sahip oluyor: Game Of Thrones’un yeni bölümü! Game Of Thrones, yedi sezondur fantastik kurgu sevenlerden sadece politik oyunları görmek isteyenlere kadar herkesin favorisi oldu. Tabii dizinin göz kamaştıran kadınlarından bahsetmezsek olmaz. Cersei Lannister’dan en büyük rakibi Daenerys Targaryen’a kadar dizide birbirinden farklı ve bir o kadar güçlü kadın karakterleri izliyoruz. Erkeklerin savaşı olarak başlayan ve güçlü kadınların yönettiği bir dünyaya evrilen Game Of Thrones, gerçek hayatta da modaya yön veriyor. Hem de uzun zamandır! Çocuklarına Arya ismi verenlerden, festivallerde Khaleesi saçı yaptıranlara kadar GOT etkisi her yerde. O zaman ilhamı uzakta aramaya gerek yok, değil mi?

Daenerys Targaryen

Birinci sezonda savunmasız ve ailesiz genç bir kızdan, son sezonda güçlü bir ordusu ve ejderhalarıyla güçlü bir kadına dönüşen Dany, her sezon biraz daha güzelleşen platin rengi saçlarıyla gerçek bir Targaryen olduğunu her defasında gösterdi. Bayan Fırtınadadoğan dediği gibi tahta oturacak mı bilmiyoruz ama bildiğimiz bir şey var ki onun örgüleriyle gittiğiniz her festivalde bakışları üzerinizde toplayacaksınız.

 Cersei Lannister

Altın rengi saçlarıyla ünlü Lannister ailesinin en güzel ve bir o kadar da küstah ve hırslı üyesi Cersei, sezonlar boyunca beline kadar uzanan saçlarıyla dikkat çekiyordu. Ta ki o dramatik sahneye kadar. Şimdi dizide yıllar geçse de saçları uzamıyor. Tabii, tahta oturan ilk kraliçe olarak biraz maskülen görünmek isteyebilir. Kısa saç seven her kadın için Cersei gerçek bir ilham perisi. Güçlü olmayı sevenler için de tabii.

Sansa Stark

Kış Tepesi’nin en hanım hanımcık leydisinden, güneyden kuzeye tüm düşmanlarının yanında yaşamak zorunda kalarak güçlenmiş bir kadına dönüşen Sansa Stark, sezonlar boyunca birçok defa stilini de değiştirdi. Dizinin kostüm tasarımcılarına göre bulunduğu yerden ve birlikte yaşadığı insanlardan etkilenerek görünümünü değiştiren Sansa, özellikle saç modelleriyle serinin en deneysel karakteri diyebiliriz. Siz de bu şekilde deneysel olmayı seviyorsanız, ilginç topuzlar deneyebilirsiniz.

Arya Stark

Oğlan çocuğuna benzemesi gerektiği zamanlarda saçlarını kesmekten öteye gidemeyen Arya Stark, artık istediği herkese birebir benzeyebilecek kadar yetenekli. Belki dizinin en feminen kadınlarından değil ama kesinlikle en iyi savaşçısı! Kısa saçlarının boyu arada değişse de onun için önemli olan hareket serbestliği. Ruhunun derinliklerinde bir leydiden çok tomboy olmak isteyen herkese Arya liderlik edebilir.

Missandei

Game Of Thrones serisinde en dipten muhteşem başarılara doğru yükselmeyi birçok karakterde gördük. Jon Snow, Tyrion Lannister ya da Petyr Baelish bunlardan bazıları. Bir de tabii kölelikten kraliçe danışmanlığına yükselen Missandei var. Missandei kabarık kıvırcık saçlarını genlerine borçlu olsa da ilham almak isteyenler için önerilerimiz var. Eğer kıvırcık saçlarınız varsa onları kısa kesmek için aradığınız cesaret Missandei’de olabilir.