Güneşin Zararlı Işınlarına Karşı Önleminizi Alın

Nasıl giysilerinizi mevsime göre seçiyorsanız, cilt bakımınızı da mevsimsel olarak değiştirmelisiniz. Kışın kullandığınız bir nemlendiriciyi yazın kullanmamalısınız. Güneşin zararlı etkilerine sadece güneşlenirken maruz kalmayız;şehirde, arabada yolculuk ederken ya da günün her anında bu etkiler cildinize zarar verebilir. D vitaminin faydaları saymakla bitmez ancak cildinizin nemini kaybedip erken kırışmasının da baş rolünde o var. Bu durumlara karşı önlem almak için dış etkenlere karşı cildinizi koruyan ve aynı zamanda cildinizin ihtiyacı olan nemi sağlayan bakım ürünlerine ihtiyacınız var! Yaz bakımında C vitamini serumunu listeye alıp, cildinizin ihtiyacı olan nemi vermelisiniz.

Güneşe hazırlık bir uzun bir süreç gibi görünse de, aslında cildinize yatırım yaptığınızı unutmamanız gerekir. Cildinizin güneş ışınlarıyla kaybettiği nemi “C” vitamini içeren serumlar kullanarak yeniden tazeleyebilirsiniz. Haftanın 3 günü mutlaka bu serumlarla cildinizi neme doyurun.

Güne cildinizi temizleyerek başladığınızdan süphemiz yok! Cilt bakımının temeli temiz ve arınmış bir dokudur ancak temizleme işlemlerinizi mevsimsel olarak değiştirmelisiniz. Yani cildinizi kurutan jellerden uzak durmalısınız. Güneş ışınları cildinizi zaten yeterince kurutur.

Bütün gün güneşe maruz kalan cildinizi gece yatıştırıcı bir kremle nemlendirebilirsiniz. Gözenekleri tıkamadan cildi yeniden canlandırmak için tasarlanan bileşenleri tercih ederek ertesi güne önceden hazırlık yapmış olursunuz. Unutmayın güneş, etkilerini gece de göstermeye devam eder.

Saçlarınız da deniz, güneş derken yaz aylarında kolayca yıpranır, kurur ve kırılır. Cildiniz gibi saçınızında neme ihtiyacı var. Güneşe çıkacağınız zaman saçınızdaki nemi hapseden ve aynı zamanda zararlı ışınlara karşı koruyan saç bakım yağlarından faydalanabilirsiniz.

Hem korunup hem de güzel bir bronzluk elde etmek istiyorum diyorsanız; o zaman sağlıklı olan yöntemi tercih etmelisiniz, yani koruma faktörü en az SPF15 olan bir güneş kremi ile yavaş yavaş bronzlaşabilirsiniz. Böylece soyulmaları engellemiş ve daha uzun bronz kalmayı garantilemiş de olursunuz.

Bronzluğunuzu korumak için ise; güneşten sonra mutlaka nemi absorbe eden vücut kremlerinden yararlanabilirsiniz. Aloevera bazlı içerikler bu anlamda size hafif bir serinlik verirken güneşten gerilen cildinizi nemlendirerek yumuşatır.

Henüz Yorum Bulunmuyor

Yorum Yaz

Your email address will not be published.