Kendi Makyaj Artistiniz Olun

Ofiste, günlük hayatınızda uygulayacağınız makyaj ile siz de uzman olabilirsiniz. İşinizi kolaylaştıracak makyaj malzemeleri ve tüyolarıyla cildinizin nefes almasını sağlayabilir, sağlıklı bir görünüme sahip olabilirsiniz. İhtiyacınız olan doğru ürünler ve doğru yöntemi kullanmak. Doğal bir güzelliğe kavuşmak için aşağıdaki adımları izleyin.

1.Doğru Concelear’ı Seçin

Göz altlarınıza kullanacağınız kapatıcı mümkün olduğu kadar nem içermeli. Nemlendirici içermeyen kapatıcılar, göz altınızı kurutup zaman geçtikçe çizgi çizgi ayrılmaya başlar. Kapatıcıyı uygulamanın doğru yöntemi parmaklarınızla tampon harekettir.

2.Fırçayla Uygulayın

Fondöten uygulamasında mükemmel bir kapatıcılık için fırça kullanın. Böylece cildinizde katman görünümünü önlemiş olacak ve homojen bir dağılım elde edeceksiniz. Bir miktar fondöten, BB krem ya da CC kremi elinize koyun, fırçaya batırıp dairesel hareketlerle cildinize uygulayın.

3.Pudra Kullanımı

Doğru pudra kullanımı kesinlikle çıplak cilde uygulanmamalı. . Pudranın esas amacı cildinizdeki parlak alanları yok etmek. Makyajınızı tazelemek istediğinizde pudra kullanabilirsiniz. İdeal yöntemi ise bir sünger yardımıyla parlak alanlara tampon hareketiyle uygulamak.

4.Smokey Eye

Pratik bir biçimde smokey eye uygulaması yapmak istemez misiniz? İhtiyacınız olan kalın uçlu bir göz kalemi. Dilediğiniz rengi seçip göz kapaklarınıza çizgi şeklinde uygulayın, dikkat etmeniz gereken önemli nokta ise kalemi parmaklarınızda değil bir fırça yardımıyla dağıtmak .

5.Doğru Maskara

Maskara seçerken mutlaka vitamin içerenleri tercih etmeye dikkat edin. Kirpiklerinizi çok güzel ya da yoğun gösteren bazı maskaralar zaman içinde kirpiklerinizin dökülmesine sebep olabilir. Maskarayı kirpiklerinizin uç kısmına dokundurmanız yeterli.

6.Kalıcı Ruj Son zamanlarda popüler olan mat ve kalıcı rujlar her ne kadar istediğiniz etkiyi sağlasa da dudakları çok kuruttuğundan başka ürünlere yönelebilirsiniz. Kalıcı ruju kendiniz birkaç işlemle uygulamak için dudağınıza fondöten, ardından ruj sürün ve bir peçete yardımıyla fazlalığı alın.

7.Makyajınızı Sabitleyin

Hazır satılan makyaj sabitleyicilerden satın alabilirsiniz. Fakat eski yöntemlere dönmek zorunda kalırsanız; makyajınızı sabitlemek için saç spreyinden yardım alabilirsiniz. Aman dikkat çok uzaktan ve gözlerinizin kapalı olmasına dikkat edin!

Henüz Yorum Bulunmuyor

Yorum Yaz

Your email address will not be published.