Kendinizi Daha Mutlu Hissetmek İçin 8 Öneri

Günlük rutinlerinizden sıkıldınız mı? Hayatınıza küçük mutluluklar katmaya  başlayın o zaman! Modunuzu değiştirecek, kış mevsiminin rehavetini üstünüzden atmak için size harika birkaç önerimiz var!

1.Sahip Olduklarınıza Şükredin!

Sahip olduğunuz birçok şey için şükredin! Bunu özellikle yatmadan önce yapın, hatta her akşam düzenli olarak hayatınızda var olan 5 maddeyi bir deftere yazın. Mutlu olmak için maddesel  şeylere ihtiyacınız yok, sağlığınız veya sahip olduğunuz iş gibi birçok şeye şükredebilirsiniz.

2.Saat Kullanın!

Zamanı göz önünde bulundurmak, onu boşa harcamadığınızdan emin olmanın en iyi yolu. Araştırmalara göre, analog saat kullanmak zaman geçişlerinlerinde zamanı yönetme açısından daha bilgilendirici olduğu yönünde. Sık sık saate bakmaktan çekinmeyin!

3.Bilinçli Olarak Nefes Alın!

Eğer sinirli veya kriz halindeyseniz; kendinizi rahatlatmanın ve sakinleştirmenin en kolay yolu nefes alıp vermektir. Mümkünse açık havaya çıkın, burnunuzdan uzun ve yavaş şekilde nefes alın, 3 saniye kadar bekledikten sonra yavaşça ağzınızdan geri verin. Bu işlemi 3 kez tekrarlayın faydasını göreceksiniz.

4.Egzersiz Yapın!

Egzersiz yapmak uzun vadeli bir mutluluk gibi görünse de aslında çok kısa süre içinde faydasını ortaya çıkarır. 10 dakikalık bir egzersiz vücudunuzdaki endorfinleri serbest bırakır ve sizi bir anda mutlu eder. Özellikle güneşli bir günde egzersiz yaptığınızda bu sizi D vitamini ile birlikte sizi havalara uçurabilir.

5.Ne Giyeceğinize Gece Karar Verin!

Uyumadan sadece birkaç dakika önce sabah ne giyeceğinize karar vermek, uyandığınızda size vakit kazandırır. Sabah evden çıkmadan kahvaltınızı edip, kahvenizi bile içebilecek vaktiniz olabilir. Ayrıca bu şekilde geceden kombin hazırlamak, stilinizi korumaya yardımcı olur.

shutterstock_236639245

6.Kahvaltıyı Asla Atlamayın!

Her sabah ne olursa olsun mutlaka kahvaltı edin! Tüm gün size enerji verecek en önemli öğün kahvaltı. Kahvaltıyı atladığınızda işe konsantre olmak zorlaşır, öğle yemeğine kadar halsizleşebilirsiniz. Üstelik canınız tatlı istediğinde en doğru öğün sabah kahvaltısıdır.

shutterstock_542716249

7.Kahkaha Atın!

Kahkaha atmak mutluluğu tetikleyen en önemli faktörlerden biridir. Etrafınızda komik birşey yok mu o zaman hemen kendinize komik bir video açın ve gülmeye başlayın! Sahte bir kahkaha bile atsanız, beyine mutluluk sinyalinin gittiğini unutmayın!

shutterstock_433143628

8.Aynı Saatte Uyuyun!

Her sabah aynı saatte kalkmanıza rağmen neden her akşam aynı saatte uyumuyorsunuz? Bunu bir rutin haline getirin, her akşam aynı saatte yatağa gitmek için alarm kurun. Beden sağlığınız, zihin sağlığınız kadar önemli. Unutmayın, yeterince uyumak mutluluğun anahtarlarından biri.

shutterstock_578356282