Mükemmel Bir Ciltle Uyanmanın 4 Sırrı

3

Cildinizle ilgili yapmaya çalıştığınız her şeyin başında temizlik geliyor değil mi? Ne kadar temiz, o kadar güzel! Tabii cildi taze tutmak için geçerliliği kanıtlanmış yöntemlerin dışında eski moda efsaneler de var. Örneğin sivilceye diş macunu sürmek gibi. Hiç yapmamış olamazsınız değil mi? Ama endişe etmeyin, herkes deneme yanılma yöntemiyle cildini biraz hırpalamış olabilir. Bu yöntemlerin bazılarının işe yaradığını da söyleyebiliriz. Mesela uyumadan önce önereceğimiz birkaç adımla sabahları mis gibi bir cilde uyanmanız mümkün. Güzellik uykunuza hazır mısınız?

Güvendiğiniz Bir Gece Kremine Yatırım Yapın

Uyku sırasında vücudun kendini yenilediğini hepimiz biliyoruz. Peki kendini yenilerken cildimize biraz yardım etsek kötü mü olur? İşe yaradığından emin olduğunuz bir gece kremine yatırım yapın! Karşılığını fazla fazla alacağınıza emin olabilirsiniz. Gece boyunca nemlenen cildiniz sabah mükemmel görünecek.

Kil Maskesinden Şaşmayın

Cildinizin mükemmel görünmesi için yapabileceğiniz bir diğer iyilik de kil maskeleri. Yağlı ve eşit olmayan cilt tonuna sahip kadınların özellikle kullanması gereken bu maskeleri gece kreminizi sürmeden önce akşamları uygulamalısınız. Tabii sadece kil maskeleriyle kendinizi sınırlamak zorunda değilsiniz.

Uyku Maskenizi Güncelleyin

Yoksa siz hala uyurken maske takmıyor musunuz? Eğer güneş alan bir odada uyuyorsanız ya da gece lambası kullanmak gibi bir alışkanlığınız varsa veya telefonunuz hep baş ucunuzda duruyorsa, uykunuz gerçek bir uyku sayılmaz. Çünkü uyumanın gerçek anlamda vücudunuza faydalı olması için karanlıkta uyumalısınız. Eğer ortam buna uygun değilse, gözleriniz için maske kullanmanız en iyisi olur. Tabii göz maskeniz ne kadar kaliteli olursa o kadar iyi. İpek tercih etmeniz gerektiğini unutmayın.

C Vitamini Alır Mıydınız?

C vitamini cildin esnekliğini sağlayan kollajenin kaynaklarından biri. Dolayısıyla kullandığınız zaman cildiniz genç ve sağlıklı görünür. Eğer cildiniz yorgun görünüyorsa C vitamini desteği kullanabilirsiniz. C vitamini serumundan birkaç damlayı cildinize masaj yaparak uygulayın ve sabaha ne kadar harika görüneceğinizi düşünerek yatağa girin.