Mutfakta Şef Var!

Her kadın veya her erkek evinde dünyanın en ünlü aşçılarına taş çıkarır. Mutfakta harcanan her dakika kiminin kalbine kiminin midesine dokunur. Sabah uyanıp ne giyeceğinize karar verdikten sonra aklınıza ilk gelen yemek yemek değil mi? Mutfakta vakit geçirmek bazen bir terapi bazen hızlıca karnınızı doyurmak ya da bazen sevdiklerinize muhteşem sofralar hazırlamak değil mi? Mutfağı çok sevdiğinizi biliyoruz. Daha da sevin diye işinizi kolaylaştıracak önerilerimize göz atın!

Bir Tane Olsun Benim Olsun!

Mutfağın yıldızı bıçaklar, ne yemek yaparsanız yapın en büyük yardımcınız. Yemek yapmaya ilk onla başlarsınız. Fazlasına gerek yok! Yalnızca bir tane olsun, kaliteli olsun o da zaten ömürlük olur.

Sağlam Zeminler Kaydırmaz!

Adım atarken bile yeri kontrol ederiz., bir de kesme tahtasında sebze – meyve kestiğinizi düşünün. Kaydırmaz olmalı, sağlam olmalı, sağlıklı olmalı, güçlü olmalı! Kesme tahtasının önemini atlamamalısınız.

Homojen Karışımlarda Kaybolun!

Mutfakta sanatını icra eden her şefin olmazsa olmaz listesinde çırpıcı mutlaka vardır. Daha çok kabaran kekler, iyice çırpılmış yumurtalar… Mutfakta küçük dokunuşlarla büyük farklar yaratmaya başlayın.

Sunumunuzu Yaparken Ustalaşın!

Spatula! Acemilikten uzak durmak istiyorsanız anahtar kelime “spatula”. Yemeğinizi servis ederken bin parçaya bölünmesini istemezsiniz. Siz de işinizi kolaylaştıracak parçalarla rahat bir nefes alabilirsiniz.

Dayanılmaz Lezzetlerle Büyüleyin!

Tütsülenmiş bir bonfile ya da çıtır çıtır ızgara sebzeler yapmak istiyorsanız hemen bir tane grill tava alın! Yemeklerinizi yaparken ölçünüzü arttırın çünkü bu tavada yapacaklarınızla kimse kendine dur diyemeyecek.

Zamanla Yarışın!

Zamana karşı yarışmayan yoktur herhalde. Bırakın o kesip biçsin! İyi bir blender sizi bu yarışta zamanlama olarak birkaç adım ileri taşır. Siz de bu zamanı faydalı kullanabilirsiniz.

Aman Dikkat Üstünüz Kirlenmesin!

Mutfağın izini sevdiğiniz kıyafetlerinizde taşımak istemezsiniz. O zaman bir önlük kullanarak tüm sıçramalara karşı önleminizi alın. Önlük kullanmak sizi havaya da sokacaktır

Bu Kadar Meziyet İyi Bir Sunumu Hak Eder!

Vaktinizi harcadığınız, emeğinizi fazlasıyla verdiğiniz o lezzetli yemekleriniz iyi bir sunumu hak etmiştir.  Önce gözleri ardından mideleri fethetmeye hazırsınız!