Nasıl Giyilir: Diz Üstü Çizme

Pretty Woman filminin etkisiyle olsa gerek diz üstü çizmelerin harika bir şöhreti yok. Hem İddialı görünümleri de gündelik hayata dahil olmalarını zorlaştırıyor. Fakat moda dünyası onları geri getirmekte tereddüt etmiyorsa siz de giymek konusunda çekingen olmamalısınız. Üstelik bu sefer Julia Roberts tek örnek değil, sokak stilinin en şık kadınları diz üstü çizmeleri sokağa nasıl taşıyabileceğimizi en güzel örnekleriyle gösteriyor.

Diz üstü çizmeleri nasıl giyebilirim diye düşünüyorsanız, doğru yerdesiniz! Stil ilhamınız olmaya hazırız.

Gömlek Elbise & Ceketle

Sokak stilinin İtalyan yıldızı Chiara Ferragni gibi dikkat çeken bir stile bürünmek isterseniz, hemen gömlek elbisenizin altına bordo renk diz üstü çizme geçirin! Görünümü biraz dengeli hale getirmek için uzun ceketlerinizden birini giyebilirsiniz.

Mini Triko Elbiseyle

Oversize bir kazağı elbise olarak mı giymek istersiniz yoksa kısa bir triko tuniğin altına mı geçirirsiniz, size kalmış. Ama bu trendi kaçırmayın, evinizin sıcak havasını kıyafetinize taşıyın ve çizmelerinizin sizi biraz seksi göstermesine izin verin.

Denim Mini Etekle

Fransız kadınlarından stil dersi almamızı gerektirecek bir kombin daha! Mini denim etek ve siyah diz üstü çizmeler her zaman mükemmel görünür. Bir de oversize kazak ya da blazer ceketle bu görünümü tamamlarsanız, yeni bir moda blogu açmanızı tavsiye edebiliriz.

Jean & Uzun Ceketle

Tabii bu kadar feminen olmak istemezseniz, erkek arkadaşınızın ceketini ödünç alıp dizüstü çizmenizi jeanlerle birlikte giyebilirsiniz. Daha maskülen bir o kadar rahat hissedeceğinize eminiz! Tabii bu oversize ceketi skinny jeanle tamamlamanız gerektiğini unutmayın.

Monokromun Gücü

Baştan aşağı simsiyah, kıpkırmızı hatta pespembe bile olabilirsiniz! Gigi Hadid gibi siyah derin yırtmaçlı bir etekle, siyah diz üstü çizmenizi bir araya getirin, pişman olmayacaksınız! Görünümü tek renkte tutmak çoğu zaman stilde risk almadan başarılı olmanızı sağlar.