Nasıl Giyilir: Puantiye

Çiçekler ve Puantiyeler

Desenleri üst üste giymek artık eskisi kadar büyük bir tabu değil, tabii nasıl giyeceğinizi biliyorsanız. Siyah beyaz puantiyeleri çiçek desenleri, hayvan baskıları ya da geometrik tasarımlarla birlikte kullanın. Tek yapmanız gereken renkler konusunda cesur olmak.

Katman Sanatını Konuşturun

Beyaz bir tişörtün üstüne ya da transparan bluzun altına giyeceğiniz bodylerle katman trendini kullanabilirsiniz. Yüksek bel jean ya da stilinize göre etekle tamamlayabileceğiniz görünümler, puantiyeye farklı bir duruş getirecek.

Üst Üste Puantiye

Denim-on-denim nasıl vazgeçilmez bir trendse, puantiyeleri üst üste giymek de bir o kadar değil! Fakat bu durum, puantiyeli bluzun üstüne yine aynı desenle bir elbise geçirmenize engel olmasın. Biraz cesaret ve farklı renk ya da boyutlardaki desenlerle yeni bir trend yaratabilirsiniz.

Desenleri Karıştırın

Puantiye ve çizgileri bir arada kullanmaya ne dersiniz? Görünümünüzü tek bir parçayla farklılaştırmak için cesur parçaları denemekten korkmayın. Çizgi ve puantiyeyi ister farklı parçalarla isterseniz tek tasarım içinde kullanın.

Aksesuarlarınızı Puantiyeleyin!

Çanta, ayakkabı ya da eğer kullanıyorsanız Minnie Mouse gibi kurdelenizi puantiye desenlerinden seçmeye çalışın. Fark yaratacağınıza eminiz. En azından bir çift stillettonuz kesinlikle bu desene sahip olmalı. Kombininizi hazırlarken 50’li yıllardan ilham alın!

Elbise ve Kazak İkilisi

Biraz salaş ve bohem bir görünüm elde etmenin en kolay yolu, oversize kazaklarla elbiseleri buluşturmaktan geçiyor. Puantiyeli elbiseniz yazlıkların arasında kaldıysa hemen çıkarın ve uzun bir çizmeyle bu harika kombinin benzerini yaratın!