Sezonun Sürpriz Makyaj Trendi

Güzellik trendleri yeni sezonun sınırlarını belirlerken bir yandan yenilikleri veya geri dönüşleri de beraberinde getiriyor. Bu sezon, mavi farlar eski şöhretine yeniden kavuşacak. Üstelik bu sefer gözleri yoran kobalt ya da safir mavisi değil, daha pastel ve açık tonda bir mavi. Güvercin grisi ve bebek mavisinin ölçülü bir karışımı olan bu ton, 18. yüzyılda popüler olan porselen şirketi Wedgwood’un marka renginden ilham alıyor.

Özellikle Mary Katrantzou’nun Sonbahar/Kış 2017-18 defilesinde, oldukça modern makyaj teknikleriyle kullanılan bu mavi renk içeriğindeki griden dolayı, tüm cilt tonlarıyla uyum sağlayabilecek bir tona sahip. Yani denemek isteyen herkes bu trende şans verebilir.

Eğer bu tonu deneyecekseniz, Mary Katrantzou modelleri gibi biraz dağınık şekilde uygulayabilirsiniz. Dikkat etmeniz gereken ilk kural, mavi renk göz altı morluklarını iyice ortaya çıkabilir. Bu nedenle makyaj öncesi cilt renginizi mümkün olduğunca eşitleyin. Uygulama sırasında da tek bir blok halinde ya da yayarak göz kapaklarınıza sürebilirsiniz. Yüzünüzün geri kalanını da olabildiğince doğal tutun ve pembe ya da sıcak tonları tercih edin.

Diyelim ki mavi far, hem de bu dağınık şekliyle, sizin için uygulaması imkansız bir trend. O zaman sizi Pinterest’in yeni gözdesine alalım: Mavi maskara! Son dönemde hakkındaki aramalar %234 artan mavi maskara, gözlerine farklı bir hava vermek isteyen herkesin kullanımına açık. Far kadar büyük bir alanda denemeyeceğiniz için bu yeniliği daha kolay uygulayabilirsiniz. Biraz 80’ler havası yüzünüze vursun değil mi? Biraz daha parlak bir görünüm için kirpik diplerinize incecik mavi bir eyeliner da çekebileceğinizi unutmayın. Ve tabii yine, makyajın geri kalanını sade tutmalısınız ki tüm ilgi gözlerinizde olsun. Dramatik bir görünüm elde etmek için mürdüm rengi rujları deneyebilirsiniz.