Skinny Jean Giymenin 8 Kuralı

En popüler jean çeşidi hangisi desek, birçok kişinin cevabı muhtemelen aynı olur: Skinny jean! Ama çoğu insan için de bu dar kalıp pantolonları giymek bir o kadar zor. Skinny jeanlerin üzerinizde gerçekten iyi durması için, kalıp ve boyunun neredeyse vücudunuzla mükemmel uyum içinde olması gerekiyor. Kalıpları gereği her ayakkabı veya bluzla iyi görünmeyen skinny jeanleri daha iyi taşımak için birkaç stil ve alışveriş ipucunu aklınızda tutmalısınız. Böylece bir sonraki kombininizde harika hissedebilir misiniz?

Yeni sezonda tek alternatifiniz tabii ki skinny jeanler değil, İspanyol paça pantolonlar, yırtık paçalar ve geniş modeller de ön planda. Ama yine de skinny jeanler en popüler model. Neyse ki oversize blazer ceket ve slochy bot gibi yükselen trendler, bu pantolon modeliyle en uyumlu parçalar. Bakalım sezonda skinny jeanlerle iyi giden başka neler var?

Skinny jean giyerken yapılan hataları ve nasıl düzeltilmesi gerektiğini sezondan örnekler vererek yazdık, tamamını okumadan pantolonu üzerinize geçirmeyin!

Kemer Kullanın

Skinny jean giyerken ilk yapılmaması gereken; üzerinize tam olarak oturmayan bir parça giymek.
Yapmanız gerekense şık bir kemerle bu görünümü mükemmel haline getirmek.

Botunuzu Doğru Seçin

Bileği zaten dar olan bir çift botun içine paçalarınızı sokmaya çalışmayın. Evet skinny jean zaten dar paçalı oluyor ama siz sıkıştırdıkça jean kat kat görünebilir.
Bunun yerine trendlere uygun şekilde, 80’li yıllardan gelen bir slochy bot edinin.

Salaş Görünmeyin

Skinny jean giyecekseniz, üzerinizdeki bluzun veya kazağın salaş görünmemesine dikkat edin.
Üzerinize giyeceğiniz parça oversize ya da gösterişli olsa da pantolonun içine sokun. Böylece daha şık bir görünüm elde edebilirsiniz.

Bileğinizi Gizlemeyin

Topuklu ayakkabı giyerken kesilmiş, yırtık paçalar giymeseniz de olur.
Bunun yerine paçası bileğinizin biraz üzerinde biten bir skinny jean giyin. Ayak bileğinizi göstermek sizi olduğunuzdan uzun gösterir, unutmayın!

Bluzunuz Dar Olmasın

Skinny jean üstüne yeniden skinny bir bluz giymek yerine alternatifleri düşünün.
Örneğin oversize bir ceketle dengeli bir görünüm yakalayabilirsiniz.

Sıkıcı Olmayın!

Skinny jeanler üzerinde ne kadar oynanırsa oynansın en eğlenceli kıyafet olmaya oldukça uzaklar.
Kombinin diğer parçalarında biraz eğlence olsun!Kişiliğinizi ortaya çıkacak sıradışı renkte bir ceket, palto ya da aksesuarlarla görünüme hareket katın.

Sadece Tişörtle Giymeyin

Evet tişört ve jean ikilisi ayrılmaz ama bunu her zaman yapmayın.
Katman stilini duydunuz mu?
Bu stile şans verin ve skinny jean üstüne bir elbise geçirin, pişman olmayacaksınız.

Boyu İyi Ayarlayın

Eğer skinny jeani botlarınızla birlikte giyecekseniz, pantolonun paçasının botun üstünde kat kat durmasına izin vermeyin.
Yapmanız gereken paçanın, botun bittiği noktayı geçmemesini sağlamak.