STEVE JOBS’DAN ÖĞRENECEĞİNİZ 5 HAYAT DERSİ

Apple Inc. CEO Steve Jobs applauds at the conclusion of the launch of the iPad 2 on stage during an Apple event in San Francisco

İdeallerinin peşinde sürüklenecek kadar tutkulu, planların her aşamasına dahil olacak kadar kontrol delisi, birinci adımdan onuncu adımı tahmin edecek kadar vizyon sahibiydi. Fikirleriyle teknolojiye yön verdi, kişiliğiyle kitleleri etkiledi. İçinde bulunduğumuz yüzyılın en değerli isimlerinden kabul edilen Steve Jobs’ı daha yakından tanımaya ve ondan ilham almaya ne dersiniz?

1- Hayatta ne yaparsanız yapın, mutlaka iz bırakın! Sıradan ve rutin bir hayatın çarkında dağılıp gitmek yerine yaptığınız planları hayata geçirin ve hiç pes etmeyin! Başarısız olsanız bile…

2- Gerektiğinde “hayır” demeyi bilin! Yaptığınız şeyler kadar, yapmamaya karar verdikleriniz için de gurur duyun! Her seçiş bir vazgeçiştir, farkında olun!

3- Sabretmeyi bilin! Başarıya giden kestirme bir yol yoktur. Upuzun bir yolda, zorluklarla mücadele ederek ilerlediğinizde en büyük dayanağınız sabrınız olacaktır.

4- Küçük başlayın, büyük düşünün! Hedeflerinizle ilgili büyük resmi zihninizde canlandırıyor olsanız da küçük küçük hedeflerle ilerleyin. Her gün yeni bir hedefi başardığınızı görmek, motivasyonunuzu yüksek tutacaktır.

5- Kendinize özel bir tarzınız olsun. Unutmayın, başarılı insanlar örnek alınır ve kalıcı stilleriyle bilinirler. Günümüzün Normcore modasına bile öncü olmuş stiliyle Steve Jobs, siyah kazağı, jean pantolonu ve beyaz spor ayakkabılarıyla bir ikon haline geldi.

steve-jobs-turtleneck

Steve Jobs’un Stilini Yakala!

Siyah Kazak

Hemen Satın Al:

Jean Pantolon

 

Hemen Satın Al:

Beyaz Spor Ayakkabı

 

Hemen Satın Al: