Tatil İçin İlham Veren Instagram Hesapları

Ah şu yaz tatili! Mikonos partileri, Positano’nu renkli yamaçları, egzotik ada keşifleri ya da Yunanistan’ın  evimizdeymiş gibi hissettiren plajları… Tüm kış motivasyonunuzu arttıran tatil hayalleri artık gerçeğe çok yakın. Sosyal medyanın ünlü fenomenlerini takip ederek paylaşımlarına iç geçirdiğinizi biliyoruz. Fotoğraf çekmenin bir sanat olduğunu unutmamak ve bu paylaşımlar karşılığında belli ücretler alındığını da aklınızdan çıkarmamanızı öneririz. Güzel ve huzurlu bir tatil için size vaat edilenden daha iyisini yaşamak için rotanızı keşfedilmemiş yerlere çevirin. Nefes kesen ve reklam kokmayan, gerçek bir tatil için en cool instagram hesaplarından ilham almaya ne dersiniz?

Paros, Yunanistan

Santorini ve Mikonos’un kalabalıklığına ve yüksek fiyatlarına seyirci kalmaya devam edebilirsiniz. Öte yandan bu yaz kendinizi Paros adasında etkileyici beyaz heykeli görmeye, kayalıkların berrak turkuaz sularla buluştuğu koylara da atabilirsiniz. Daha az bilinen ve doğal mucize olan bu adayı @garypeppergirl ‘ü takip ederek daha yakından keşfedebilirsiniz.

Vaucluse, Fransa

Fransa’nın Provence şehrine gitmeyin demek oraya haksızlık etmek olur ancak bu yaz @bontraveler’ın yaptığı gibi farklı bir deneyim yaşayabilirsiniz. Kuzeyden kısa bir yolculuk yaparak muhteşem köyler ve lezzetli şaraplarıyla ünlü Vaucluse’daki Luberon bölgesini keşfedebilir, Sorgue’nın antik dükkanlarını gezebilir ve Gigondas’ta şarap tadabilirsiniz.

Puglia, İtalya

Yaz aylarında İtalya deyince akla Positano, Capri veya Cinque Terre gelir. Ancak @laurenswells’e göre; çizmenin topuk kısmında yer alan Puglia, büyüleyici ve karakter dolu dokusuyla turistleri memnun ediyor. Geleneksel “trulli” evlerle çevrili “cobblestone” yani parke taşlı sokaklarında dolaşarak gerçek dolce vita deneyimi yaşayabilirsiniz.

Budva, Montenegro

Hırvatistan’ın dillere destan güzelliğinden bahsetmeye bile gerek yok! Karadağ’ın sessiz ve bakır uçurumları, Adriatik denizinin dramatik manzarasını bir de @gypsea_lust’un gözünden görün deriz. Gezinize Budva’dan başlayıp taze deniz ürünleriyle midenizi ödüllendirerek, arnavut kaldırımlarda nostaljik bir gezintiden sonra rotanızı Kotor’a çevirmeyi unutmayın!

Merida, Meksika

Bütün gün sahilde bronzlaşarak bir tatil hayal etmiyorsanız o zaman çok uzaklara,  mimarisinin içinizi açıcağını düşündüğümüz Meksika Merida’ya bir göz atın deriz. Maya ile zengin,  sömürge mirasının yıldızı olan Rosas& Xocolate ve Coqui Coqui gibi otellere @lucylaucht’ın gözünden bakıp rotanıza karar verebilirsiniz.

Henüz Yorum Bulunmuyor

Yorum Yaz

Your email address will not be published.